Membership of the Committee

Membership of the Committee

Members

>
Senator Jenny McAllister (Chair) ALP, NSW
Senator James Paterson (Deputy Chair) LP, VIC
Senator David Fawcett (from 5.02.18 to 22.03.2018) LP, SA
Senator Kimberley Kitching ALP, VIC
Senator Bridget McKenzie (to 5.02.18) NAT, VIC
Senator Amanda Stoker(from 22.03.2018) LP, QLD
Senator Lee Rhiannon AG, NSW
Senator Lisa Singh ALP, TAS

Substitute Members

>
Senator Jordon Steele-John (for Senator Rhiannon on 15.02.2018) AG, WA

Participating Members

>
Senator Rex Patrick CA, SA

Senate Finance and Public Administration Committee Secretariat:

Mr Tas Larnach (Acting Secretary) from 13 April 2018

Ms Ann Palmer (Secretary) until 12 April 2018

Ms Cathy Nembu (Acting Principal Research Officer)

Ms Kathryn Cochrane (Senior Research Officer)

Ms Nicole Baxter (Administrative Officer) until 11 April 2018

Ms Michelle Macarthur-King (Administrative Officer) from 12 April 2018

Ms Jo-Anne Holmes (Administrative Officer) from 12 April 2018

 

The Senate
PO Box 6100
Parliament House
Canberra ACT 2600                                                  
Ph:     02 6277 3530
Fax:    02 6277 5809
E-mail: fpa.sen@aph.gov.au
Internet: www.aph.gov.au/senate_fpa

Navigation: Contents | Next Page

Top