Committee Membership

Committee Membership

Senator Alex Gallacher, Chair ALP, SA
Senator the Hon. Eric Abetz, (from 10 September 2018)
Deputy Chair (from 11 September 2018)
LP, TAS
Senator Linda Reynolds CSC, (to 10 September 2018)
Deputy Chair from (from 7 February 2018 to 29 August 2018)
LP, WA
Senator the Hon. James McGrath (from 10 September 2018) LP, QLD
Senator David Fawcett (to 10 September 2018) LP, SA
Senator Kimberley Kitching ALP, VIC
Senator Claire Moore ALP, QLD
Senator Rex Patrick CA, SA

Secretariat

Ms Lyn Beverley, Committee Secretary

Ms Margie Morrison, Acting Principal Research Officer

Ms Anna Dunkley, Senior Research Officer

Ms Margaret Cahill, Research Officer

Ms Shannon Ross, Administrative Officer


Foreign Affairs, Defence and Trade Committee

Department of the Senate

PO Box 6100

Parliament House

Canberra ACT 2600

Australia

Phone: + 61 2 6277 3535

Fax:     + 61 2 6277 5818

Email:  fadt.sen@aph.gov.au

Internet: http://www.aph.gov.au/senate_fadt

Navigation: Contents | Next Page

Top