Senate Economics References Committee

Members in the 45th Parliament
Senator Chris Ketter (Chair) Queensland, ALP
Senator Jane Hume (Deputy Chair) Victoria, LP
Senator Cory Bernardi (5 December 2016 to 15 February 2017) South Australia, AC
Senator Sam Dastyari (to 25 January 2018) New South Wales, ALP
Senator the Hon. Kristina Keneally (from 15 February 2018) New South Wales, ALP
Senator the Hon. Ian Macdonald (15 February 2017 to 22 March 2018) Queensland, LP
Senator Jenny McAllister New South Wales, ALP
Senator Amanda Stoker (from 22 March 2018) Queensland, LP
Senator Peter Whish-Wilson (from 14 November 2017) Tasmania, AG
Senator Nick Xenophon (to 31 October 2017) South Australia, NXT
Senators participating in this inquiry
Senator the Hon Kim Carr Victoria, ALP
Senator John Madigan (44th Parliament) Victoria, IND
Senator Rex Patrick (45th Parliament) South Australia, CA
Senator Glenn Sterle Western Australia, ALP
Members in the 44th Parliament
Senator Chris Ketter (Chair) Queensland, ALP
Senator Sean Edwards (Deputy Chair) South Australia, LP
Senator Matthew Canavan (to 23 February 2016) Queensland, NATS
Senator Sam Dastyari New South Wales, ALP
Senator Jenny McAllister Victoria, ALP
Senator Dean Smith (from 23 February 2016) Western Australia, LP
Senator Nick Xenophon South Australia, IND

Secretariat

Mr Mark Fitt, Secretary
Mr Alan Raine, Acting Secretary (8 October to 23 November 2018)
Ms Penny Bear, Senior Research Officer
Ms Hannah Dunn, Administrative Officer

PO Box 6100
Parliament House
Canberra ACT 2600

Ph: 02 6277 3540
Fax: 02 6277 5719
E-mail: economics.sen@aph.gov.au

Navigation: Contents | Next Page

Top