Senate Economics References Committee

Senate Economics References Committee

Members
Senator Chris Ketter (Chair from 22 October 2015) Queensland, ALP
Senator Sean Edwards (Deputy Chair) South Australia, LP
Senator Sam Dastyari (Chair until 22 October 2015) New South Wales, ALP
Senator the Hon. Doug Cameron (from 24 March 2015) New South Wales, ALP
Senator Matthew Canavan Queensland, NATS
Senator the Hon. Kim Carr (until 14 May 2015)
(substituted by Senator Doug Cameron from 24 March 2015)
Victoria, ALP
Senator Jenny McAllister (from 14 May 2015) New South Wales, ALP
Senator Nick Xenophon South Australia, IND

Secretariat

Dr Kathleen Dermody, Secretary
Mr Harry Hobbs, Senior Research Officer
Ms Morana Kavgic, Administrative Officer (until 27 February 2015)
Ms Ashlee Hill, Administrative Officer (from 23 February to 24 September 2015)
Ms Sarah Batts, Administrative Officer (from 25 September 2015)

PO Box 6100
Parliament House
Canberra ACT 2600
Ph: 02 6277 3540
Fax: 02 6277 5719
E-mail: economics.sen@aph.gov.au
Internet: www.aph.gov.au/senate_economics

Navigation: Contents | Next Page

Top