Senate Economics References Committee

Senate Economics References Committee

Members  
Senator Chris Ketter (Chair) Queensland, ALP
Senator Sean Edwards (Deputy Chair) South Australia, LP
Senator Matthew Canavan (until 23 February 2016) Queensland, NATS
Senator Sam Dastyari New South Wales, ALP
Senator Jenny McAllister New South Wales, ALP
Senator Dean Smith (from 23 February 2016) Western Australia, LP
Senator Nick Xenophon South Australia, IND
   
Senators participating in this inquiry  
Senator the Hon Stephen Conroy Victoria, ALP
Senator Nova Peris Northern Territory, ALP
Senator Peter Whish-Wilson Tasmania, GRN

Secretariat

Dr Jane Thomson, Secretary
Mr CJ Sautelle, Principal Research Officer (from 11 December 2015)
Dr Mark Bode, Senior Research Officer
Ms Ophelia Tynan, Research Officer
Ms Margaret Jones, Administrative Officer (from 7 March 2016)
Mr Michael Fisher, Administrative Officer (from 22 January 2016)
Mr Michael Finch, Administrative Officer (to 22 January 2016)

PO Box 6100
Parliament House
Canberra ACT 2600
Ph: 02 6277 3540
Fax:  02 6277 5719
E-mail: economics.sen@aph.gov.au
Internet: www.aph.gov.au/senate_economics

Navigation: Contents | Next Page

Top