Senate Economics References Committee

Members in the 45th Parliament  
Senator Chris Ketter, Chair Queensland, ALP
Senator Jane Hume, Deputy Chair Victoria, LP
Senator Cory Bernardi
(to 12 September 2016 and from 5 December 2016 to 15 February 2017)
South Australia, AC
Senator Sam Dastyari New South Wales, ALP
Senator Jenny McAllister New South Wales, ALP
Senator the Hon Ian Macdonald
(to 5 December 2016 and from 15 February 2017)
Queensland, LP
Senator Nick Xenophon South Australia, NXT
   
Members in the 44th Parliament  
Senator Chris Ketter (Chair) Queensland, ALP
Senator Sean Edwards (Deputy Chair) South Australia, LP
Senator Matthew Canavan (to 23 February 2016) Queensland, NATS
Senator Sam Dastyari New South Wales, ALP
Senator Jenny McAllister Victoria, ALP
Senator Dean Smith (to 23 February 2016) Western Australia, LP
Senator Nick Xenophon South Australia, IND
   
Senators participating in this inquiry  
Senator Peter Whish-Wilson Tasmania, AG

Secretariat

Mr Mark Fitt, Secretary
Dr Anne Holmes, Senior Research Officer (from 9 January 2017)
Mr Jarrod Baker, Senior Research Officer (to 16 December 2016)
Ms Sarah Batts, Administrative Officer (to 27 January 2017)
Mr Michael Perks, Administrative Officer (to 3 April 2017)
Ms Hannah Dunn, Administrative Officer (from 3 April 2017)

PO Box 6100
Parliament House
Canberra ACT 2600

Ph: 02 6277 3540
Fax: 02 6277 5719
E-mail: economics.sen@aph.gov.au
Internet: www.aph.gov.au/senate_economics

Navigation: Contents | Next Page

Top