House of Representatives Committees

| House of Representatives Standing Committee on Social Policy and Legal Affairs

Navigation: Previous Page | Contents | Next Page

Appendix A—List of Submissions

1          Brian Semmler OAM

2          Viswanath Vemulapad

3          Confidential  

4          Dave McLennan

5          R.G. Marshall

6          Emma Anderson

7          Keith Carnell

8          Graham Janz

9          Confidential

10        Wayne Keller

11        Tammy Tarrant

12        Strata Community Australia Ltd

13        Queensland Government

13a      Queensland Government—Supplementary [Confidential]

13b      Queensland Government—Supplementary

14        Australian Securities and Investments Commission

15        National Pro Bono Resource Centre

16        Insurance Council of Australia

17        James Foldszin

18        The Institute of Actuaries Australia

19        City of Armadale

20        Vince Stanton

21        Richard Walkey

22        Gary Lobley

23        Department of Premier and Cabinet, Western Australia

24        Heritage Council of Western Australia

25        Name withheld

26        Rathburnie Estate Nature Refuge

27        Central Goldfields Shire Council

28        Central Goldfields Shire Council Flood Recovery Executive Committee

29        Brisbane City Council

29a      Brisbane City Council—Supplementary

30        Richard Talbot

31        Jane Reynolds

32        J.K. Gledhill

33        Australian Communications Consumer Action Network

34        Ipswich City Council

35        Choice, the Consumer Action Law Centre, Financial Counselling Australia and the Footscray Community Legal Centre.

36        BT Financial Group

36a      BT Financial Group - Supplementary 

37        The Northern Grampians Shire Council

38        Insurance Australia Group

39        Pyrenees Shire

40        RACQ Insurance Limited

41        Suncorp Group Limited

42        Wayne Wendt Queensland MP

43        Loddon Shire Council

44        Legal Aid Queensland

45        Buloke Shire Council

46        National Insurance Brokers Association

47        Financial Ombudsman Service

48        Keith Mann

49        Carisbrook Disaster Recovery Centre

50        Victorian Legal Assistance Forum

51        Kevin F. Wood

52        Gary Sharp

53        Caxton Legal Centre Inc.

54        Insurance Law Service

55        David Stubbin

56        Meg and Wilhem Lehmann

57        Legal Aid New South Wales

58        Cr Nicole Johnston, Tennyson Ward, Brisbane City Council

59        Rosemary Menkens, Queensland MP

60        Andrew  Cripps, Queensland MP

61        John  Hughes

62        Ace Computer World

63        Bevan Bobbermein

64        Bruce K. Gillan

65        Scott Buchholz, Federal MP

66        South West Chamber of Commerce

67        Name withheld

68        Scott French

69        Kurrimine Beach Holiday Park

70        David Woods

71        Tent Hill/Mt. Sylvia/Junction View Areas Flood Relief

72        Michael Dineen

73        Tanya Carroll

74        Western Downs Regional Council

75        Darling Downs Cotton Growers Inc.

76        Ipswich Flood Survivors Support Group

77        Cassowary Coast Banana Growers Association

78        Strathewen Community Renewal Association

79        Graham and Beth Curnow

 

Navigation: Previous Page | Contents | Next Page

Back to top

Facebook LinkedIn Twitter Add | Email Print
Back to top