MEMBERSHIP OF THE COMMITTEE

MEMBERSHIP OF THE COMMITTEE

43rd Parliament

Members

Senator Scott Ryan, Chair (from 01/07/2011)

LP, Victoria

Senator Helen Polley, Deputy Chair

ALP, Tasmania

Senator Richard Di Natale (from 05/07/2011)

AG, Victoria

Senator Sean Edwards (from 07/07/2011)

LP, South Australia

Senator Anne McEwen (from 01/07/2011)

ALP, South Australia

Senator John Williams

NAT, New South Wales

Former Members

Senator Mitch Fifield, Chair (until 30/06/2011)

LP, Victoria

Senator the Hon. John Faulkner (until 30/06/2011)

ALP, New South Wales

Senator Helen Kroger (until 07/07/2011)

LP, Victoria

Senator Rachel Siewert (until 05/07/2011)

AG, Western Australia

Participating Members for this inquiry

Senator Concetta Fierravanti–Wells

LP, New South Wales

Senator Sue Boyce

LP, Queensland

Senate Finance and Public Administration Committee Secretariat:

Ms Christine McDonald (Secretary)
Dr Bu Wilson (Principal Research Officer)
Ms Kyriaki Mechanicos (Senior Research Officer)
Ms Victoria Robinson-Conlon (Research Officer)
Mr Hugh Griffin (Administrative Officer)
Ms Penny Bear (Administrative Officer)

The Senate
Parliament House
Canberra ACT 2600

Phone: 02 6277 3439
Fax: 02 6277 5809
E-mail: fpa.sen@aph.gov.au
Internet: http://www.aph.gov.au/senate/committee/fapa_ctte/index.htm

Navigation: Contents | Next Page