Membership of the Committee

Membership of the Committee

Members

Senator the Hon. Bill Heffernan, Chair

New South Wales, LP

Senator Glenn Sterle, Deputy Chair

Western Australia, ALP

Senator Sean Edwards

South Australia, LP

Senator Fiona Nash

New South Wales, NATS

Senator the Hon. Lin Thorp

Tasmania, ALP

Senator Peter Whish-Wilson

Tasmania, AG

 
Substitute members for this inquiry

Senator Richard Di Natale

Victoria, AG

   to replace Senator Peter Whish-Wilson

 
 
Participating members participating in this inquiry

Senator Peter Whish-Wilson

Tasmania, AG

 

Secretariat

Mr Stephen Palethorpe, Secretary (until 16 July 2013)
Mr Tim Watling, Secretary (from 17 July 2013)
Dr Richard Grant, Inquiry Secretary (from 16 May to 23 July 2013)
Dr Chris Curran, Principal Research Officer (until 5 July 2013)
Mr Terry Brown, Principal Research Officer (until 5 July 2013)
Mr Alistair Cadman, Principal Research Officer (from 16 May to 23 July 2013)
Ms Trish Carling, Senior Research Officer
Mr Nick Craft, Senior Research Officer (until 31 May 2013)
Ms Kirsty Cattanach, Research Officer
Ms Lauren Carnevale, Administrative Officer
Ms Madeleine Willis, Administrative Officer (from 16 May to 23 July 2013)

 

PO Box 6100
Parliament House
Canberra ACT 2600
Ph: 02 6277 3511
Fax: 02 6277 5811
E-mail: rrat.sen@aph.gov.au
Internet: www.aph.gov.au/senate_rrat

Navigation: Contents | Next Page

Facebook LinkedIn Twitter Add | Email Print