Senate Economics References Committee

Senate Economics References Committee

Members  
Senator Rachel Siewert, Chair Western Australia, AG
Senator Zed Seselja, Deputy Chair Australian Capital Territory, LP
Senator Catryna Bilyk Tasmania, ALP
Senator Carol Brown Tasmania, ALP
Senator Katy Gallagher Australian Capital Territory, ALP
Senator the Hon Bill Heffernan
(from 4 February to 15 March 2016)
New South Wales, LP
Senator Joanna Lindgren (to 4 February 2016) Queensland, LP
Senator James Paterson (from 15 March 2016) Victoria, LP
   
Participating members for this inquiry  
Senator Scott Ludlam Western Australia, AG
Senator John Madigan Victoria, IND
Senator Claire Moore Queensland, ALP
Senator Linda Reynolds CSC Western Australia, LP
Senator Zhenya Wang Western Australia, PUP

Secretariat

Dr Jane Thomson, Secretary
Mr CJ Sautelle, Principal Research Officer (from 11 December 2015)
Dr Mark Bode, Senior Research Officer
Ms Ophelia Tynan, Research Officer
Ms Margaret Jones, Administrative Officer (from 7 March 2016)
Mr Michael Fisher, Administrative Officer (from 22 January 2016)
Mr Michael Finch, Administrative Officer (to 22 January 2016)

PO Box 6100
Parliament House
Canberra ACT 2600
Ph: 02 6277 3540
Fax: 02 6277 5719
E-mail: economics.sen@aph.gov.au
Internet: www.aph.gov.au/senate_economics

Navigation: Contents | Next Page

Top